Novinky


Pozvánka na zahradní slavnost

Vážení rodiče, studenti, absoloventi a přátelé školy,
sdrečně Vás zveme na zahradní slavnost pořádanou k příležitosti 55. výročí založení školy, která se bude konat 26. září 2018 od 15.00 h.
Čtěte více

Jazykový kurz v Sebnitz 5.–9. 9. 2016

V září se jako každý rok uskutečnil německý jazykový kurz určený terciím osmiletého studia.
Čtěte více

Zahradní slavnost 2016

Nadační fond připravil na odpoledne 23. června 2016 velkou „zahradní slavnost“, která se konala na školním hřišti.
Čtěte více

Knížka Terezy Šírové

Nadační fond pomohl vydat knihu básní a próz Tereze Šírové
Čtěte více

Týden s Nadačním fondem Gymnázia Nad Štolou

3. ročník, 16.–20. 5. 2016
Čtěte více

FLL pro nadaci

Žáci K5A Adam Paul a Filip Částka letos ještě doplnění žáky 1S Danielou Marcalíkovou, Honzou Růžičkou a Martinem Eliášem, pod vedením jejich koučky Lucie Marcalíkové, se svým týmem nazvaným Štolboti, se stejně jako v minulém roce zúčastnili českého kola soutěže First Lego League,…
Čtěte více

Carmen v Musiktheater am Volksgarten

V pondělí 2. června 2014 se studenti naší školy zúčastnili v rámci zájezdu Jarní toulky podél Dunaje operního představení Georga Bizeta Carmen v Musiktheater am Volksgarten v Linci.
Čtěte více

Naše gymnázium krůček od mistrovství světa středních škol ve volejbale

Naši volejbaloví reprezentanti se probojovali pod vedením prof. Tomáše Macalíka na mistrovství České republiky, které se konalo 28.–29. ledna ve Žďáru nad Sázavou.
Čtěte více

Edison 2015/2016

Ve školním roce 2015/2016 jsme opět přivítali projekt Edison, který nám zprostředkovala studentská organizace AIESEC. Už jsme věděli, do čeho jdeme, a moc jsme se těšili.
Čtěte více

Edison 2014/2015

V září 2014 naši školu navštívila skupina zahraničních studentů, kteří pobývali v Praze v rámci projektu Edison.
Čtěte více

Podpora zkoušky FCE

Nadační fond pomohl Martinu Janešovi s financováním zkoušky FCE, proto jsme ho požádali o zhodnocení této pomoci…
Čtěte více

First Lego League
Žáci K4A Adam Paul a Filip Částka spolu s dalšími spolužáky založili tým nazvaný Štolboti a za finanční podpory Nadačního fondu reprezentovali školu ve First Lego League. Zúčastinili se českého kola soutěže, které se konalo v sobotu 13.12.2014 v Praze. Družstvo se v konkurenci 14 týmů z ČR umístilo celkově na pěkném 5. místě, v kategorii týmové spolupráce obsadili dokonce 3. místo. Jejich tým byl navíc oceněn cenou poroty za nejúspěšnějšího nováčka soutěže.
50. výročí GNŠ
Činnost Nadačního fondu se v prvním půlroce činnosti zaměřila na zajištění oslav 50. výročí založení Gymnázia Nad Štolou, které bylo impulsem k založení fondu. Program oslav a fotografie jsou k dispozici na internetových stránkách Gymnázia Nad Štolou.

Reduta 2013
Stěžejní snahou Nadačního fondu je zapojit do práce stávající studenty a pedagogy, vysvětlit jim specifika činnosti nadačních fondů a nadací, motivovat je k aktivnímu dobrovolnému zapojení do těchto činností, podporovat nejen snahu z fondu prostředky čerpat, ale také je aktivně získávat. Prvním příspěvkem do nadačního fondu byl výtěžek ze studentského vystoupení v Redutě pod vedením profesorky Zuzany Kreuzziegerové ve výši 4450 Kč. Děkujeme zúčastněným studentům a pedagogům a těšíme se na další vydařené akce.Dárkové předměty
Nadační fond ze svých prostředků nechal vyrobit základní nabídku upomínkových předmětů s logem Gymnázia Nad Štolou a také dárcovských certifikátů, které je možné zakoupit v budově gymnázia či na dobírku.
OSN konference - BratMUN
Nadační fond financuje účast dvou studentů na mezinárodní simulované konferenci OSN (BratMUN) v Bratislavě v říjnu 2013 s projektem, který vyšel úspěšně již z několika postupových kol. Projekt zahrnuje vyhledání dat, přípravu prezentace a vystoupení v anglickém jazyce.